26. 1. Zora

Zítra: Ingrid
Drobečková navigace

Úvod > Obecní knihovna

Obecní knihovna

prispevek_obr (1).gifObecní knihovna v Ježovech má dlouholetou tradici. Navštěvují ji jak dospělí čtenáři, tak i mládež a děti. Je zde velmi dobrý výběr knih i časopisů, protože knihovna kromě vlastních nabízí i nejnovější tituly, které zajišťuje na základě spolupráce s Městskou knihovnou v Klatovech. Ta jedenkrát za čtvrtletí odveze přečtené soubory knih a přiveze knihy nové. V knihovně se tak během roku vymění 640 kusů knížek. Z nich si malí i velcí čtenáři mohou vybrat, co je zajímá a baví. Dospělí čtou nejraději romány nebo detektivky, ale i naučná a historická díla. Děti a mládež zajímají spíše komiksy, encyklopedie nebo dívčí románky.

 

Od poloviny února roku 2007  je v naší knihovně v rámci dotovaného (EU, ČR, Plzeňský kraj a obec) projektu „Internetizace knihoven v Plzeňském kraji“nainstalován počítač s internetem, barevnou tiskárnou, kopírkou a skenerem. Proto Obecní knihovna v Ježovech od 1.3.2007 rozšířila pracovní dobu ze dvou hodin týdně na čtyři hodiny, a to v pondělí od 17 do 19 hodin a ve středu rovněž od 17 do 19 hodin. V tomto čase si mohou všichni občané přijít do knihovny nejen půjčit knihy a časopisy, ale i cokoliv najít na internetu, vytisknout, naskenovat či okopírovat. Půjčování knih a časopisů je bezplatné a používání internetu včetně ostatních služeb je zatím také zdarma. Proto by jich měli občané co nejvíce využít!

         

Obecní knihovna v Ježovech má také od 1.3.2007 novou knihovnici, paní Ilonu Kozákovou, která po šestnácti letech vystřídala paní Jaroslavu Bláhovou. Knihovna je nově vybavena skříňkami, židlemi apod., protože staré zařízení už potřebovalo obnovit, aby se čtenářům i ostatním návštěvníkům v knihovně líbilo a rádi ji navštěvovali. Pro menší děti jsou připraveny i hry, pastelky, omalovánky, puzzle a další zábava.

 

A tak vás všechny do knihovny srdečně zveme, ať už na zapůjčení hezké knížky nebo surfování po internetu.